Search
Close this search box.
14 Aralık 2022

Airfryer; pratik yemeklerin yeni nesil şefi !

Pratik yemeklerin yeni nesil şefi, Airfryer !

Airfryer; pratik yemeklerin yeni nesil şefi !

Ev hanımlarının yeni gözdesi, 10 parmağında on marifet Airfryer pratik yemeklerin yeni gözdesi olarak göze çarpıyor.

Bir çoğumuzun zamanı eskiye göre çok daha kısıtlı. İşten dönen çiftlerin veya okuldan dönen öğrencilerin en büyük sorunu evde pişecek yemek ve zaman sorunu.  Bu noktada airfyer bu sorunu şuan için kökten çözüyor gibi. Sebze yemeklerinden tutun da, et, balık, tavuk gibi bir çok farklı malzeme türüyle, hem de çok az yağ ile kısa sürede hazırlıyor ve büyük zaman tasarrufu sağlıyor. Hamur işi ve tatlı yapabiliyor olmanız da cabası. Mutfağınıza resmen sihirli bir değnek değiyor desek yeri !

Peki airfryer ile hangi yemekleri yapılabiliyoruz gelin bir bakalım !

Patates Kızartması

Fırın ve ya mikrodalga fırınınızda patates yapabileceğiniz gibi bir çok şekilde patates pişirebilirsiniz fakat airfryerda patates kızartması yaptığınızda, dışı çıtır, içi yumuşacık bir ürün elde ediyorsunuz. Diğer kızartma alternatiflerinden en büyük farkının bu olduğunu söyleyebiliriz.

Philips Fritöz Airfryer Hd9252/90 Essential
Philips Fritöz Airfryer elden taksit

Pizza

Hamur işi barındıran yemekleri muhteşem bir şekilde halledebilen airfryer, hızlı ve lezzetli bir yemek yemek istediğinizde üstüne ekleyeceğiniz malzemelerle mükemmel bir akşam yemeğine dönüşebiliyor.

Tavuklu Yemekler

Yalnızca bir tavuk göğsü pişirebileceğiniz gibi, tavuk budu, tavuk kanadı veya bütün bir tavuk ve yanında farklı malzemeler ile sulu veya soslu bir tavuk yemeğini çok hızlı ve çok pratik bir şekilde airfryer’da pişirebiliyor olmanız sizce de muhteşem bir şey değil mi ?

Pratik yemeklerin yeni nesil şefi, Airfryer
Philips’in Fritöz Airfryer

Balık Yemekleri

Evinize geldiniz ve çok yorgunsunuz. Dolabınıza baktınız ve bir adet balık gördünüz ! Fırına mı koymalıyım yoksa tava da mı pişirmeliyim diye kendinize sordunuz ? Tabi ki balığın türüne göre önerilen yöntemler değişkenlik gösterebilir fakat airfryer ile her türlü balık ürününü ister zeytinyağı, ister tereyağı ile pişirebilir, ister soslayabilir, isterseniz de yanına istediğiniz garnitürü ekleyebilirsiniz. Airfryer teknolojisi sayesinde suyunu içinde tutması da cabası. Her türlü malzeme ve tarif ile pişirilebilen bir balık yemeği ! İnsan daha ne ister ki ?

Et Yemekleri

Airfryer teknolojisi et yemeklerini de muhteşem bir hale dönüştürüyor. Aynı tavuk yemeklerinde olduğu gibi geniş bir tarif ve malzeme seçeneği ile evinizde bulunan tüm et türleri ile istediğiniz yemeği hızlı bir şekilde hazırlayabilir, ev fertlerinizi veya misafirlerinizi en lezzetli tariflerinizle büyüleyebilirsiniz.

Airyer ile neler yapılır?
Airyer ile neler yapılır?

Sebze Yemekleri

Airyer’ın en büyük özelliklerinden biri size sayısız seçenek sunması diyebiliriz. Bu noktada sebze yemeklerindeki sınırsız seçenek de bu teknolojiye dahil oluyor. Buzdolabınızda yer alan sebze kategorisine ait ne varsa çok kısa bir sürede ve bir çok tarife uygun olarak pişirebiliyor ve servis edebiliyorsunuz. Hem hafif, hem besleyici hem de lezzetli sebze yemekleri airfryer’ın uzmanlık alanı !

Tatlılar

Ana yemeklerinizi airfryer’da pişirdiniz, e üstüne bir de tatlı yemek hoş olmaz mıydı ? O da airfyer’ın uzmanlıkları arasında ! Kek, kurabiye, donut ve ya cheesecake farketmeksizin bir çok tatlıyı hem lezzetli hem de pratik bir şekilde hazırlayabilmeniz, bu teknolojiye olan şükran duygunuzu daha artıracak ! Hele ki gerçek bir tatlı düşkünüyseniz !!!

Yağsız Fritöz Yorumları, Fritöz modelleri, Fritöz Fiyatları En Ucuz, Patates kızartma Makinesi

Diğer İçeriklerimiz