Search
Close this search box.
21 Aralık 2022

Evde saç düzleştirici kullanımı

Evde saç düzleştirici kullanımı

Evde saç düzleştirici kullanımı

Kıvırcık veya dalgalı, saç tipiniz ne olursa olsun, bir saç şekillendirici almayı düşünüyorsanız, bu yazıyı muhakkak okumalısınız.   Bir çoğu, şık ve sofistike bir görünüm için düzleştirilmiş saçlara hayran kalıyor. Dalgalı veya kıvırcık saçları düzleştirmenin zor bir iş olabileceği gerçeği inkar edilemez. Her kadının sahip olması gereken, kullanıcı dostu bir saç aleti bu düzleştiricilere sahip olduğumuz için mutluyuz. Çünkü artık acil durumlarda saçlarımızı şekillendirmek için kuaföre gitmeye gerek duymayacağız.  

1. Doğru Saç Düzleştirici Tipi

Düzleştiriciler, saç güvenliği açısından en iyi ürünlerdir. Saça nazik davranan ve saça ekstra parlaklık katan seramik kaplamalı bir düzleştirici satın alabilirsiniz. Ek olarak, doğru boyuttaki saç düzleştiriciyi seçmek de aynı derecede önemlidir. Tüm saç uzunlukları için ideal boyut 1 ”ila 1,5” arasında kabul edilir.

Remington Saç Düzleştirici S8590 Keratin Therapy Pro

İyi bir saç düzleştirici seçerken birçok seçenek vardır. Paranızı harcamadan önce daima biraz araştırma yapın. Sadece birkaç dakika içinde düz saç vermeyi vaat eden markalar var. Her zaman önceliklere ve güzelliğinizi geliştirmeye önem verin. Bu adım ayrıca saçınızı sağlıklı ve güvenli tutmanıza yardımcı olur.

2. Saçınızı Düzleştirmeye Hazırlayın

Evde güvenli bir şekilde saç düzleştirmeye başlamadan önce saçınızı iyi bir şekilde hazırlamanız gerekir. Yağ, şekillendirme ürünleri ve kir gibi birçok faktör saçı kontrol edilemez ve kıvırcık hale getirir. Bu nedenle, düzleştirmeden önce saçınızı yıkamanız önerilir. Besleyici ve nemlendirici şampuan ve saç kremi, saçı yumuşak ve pürüzsüz yapmak için iyi idealdir. Bu aynı zamanda saç hasarını azaltacak, daha iyi bir sonuç verecek ve elektriklenmeyi azaltacaktır.

Remington Saç Düzleştiricisi S8540 Keratin Protect Straightener

3. Isı Koruması

Saçın zarar görmemesi için bir ısı koruma spreyine ihtiyacınız olacak. Bu, saçınızı ısı nedeniyle oluşabilecek hasarlardan korur. Saçları yağlı hale getirdikleri için serumu köklere uygulamadığınızdan emin olun. Saç düzleştirmeye başlamadan önce ısı koruyucu kullanmak saçınızı güvende tutmanın en iyi yoludur.

Remington Saç Düzleştirici S1510 E51 Ceramic Slim

4. Evde Saç Düzleştirme İçin Kolay Adımları İzleyin

Saçınızı düzleştirmeye hazır hale getirirken öncelikle tutamlara ayırın. Bu, her tarafta eşit saç düzleştirme sağlar.

Düzleştirme demirinde doğru sıcaklığı ayarlayın. Bu faktör saçınızın uzunluğuna bağlıdır. Ayrıca, talimatlar için marka tarafından sağlanan kılavuza bakın.

Saç köklerinden bir 3-4cm bırakarak düzleştirmeye başlayın. İşi kolaylaştırmak için saçınızın bir bölümünü hemen düzeltin. Ve diğer bölümler için de aynı işlemi tekrarlayın. Bu da saçlarınıza hacim verir . Daha iyi ve kolay kesit almak için farklı klipsler kullanın.

Ve düz ve parlak saçlarınız gösteriş yapmaya hazır.

Remington Saç Düzleştirici Cı91aw Proluxe 4-in-1 Adjustable Wawer

En iyi saç Düzleştirici, Saç düzleştirici önerileri

Diğer İçeriklerimiz