Search
Close this search box.
19 Aralık 2022

2023 Scooter Rehberi

2023 Scooter Rehberi

2023 Scooter Rehberi;

Yoğun trafik ve yüksek akaryakıt fiyatları sebebi ile her gün daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bir araç haline geldi şehir içi scooter’lar ! Hem kullanım kolaylığı, hem park yeri dostu olmasıyla her trafiğe çıktığımızda aklımıza gelen alternatif çözümlerden ve 2023 Scooter Rehberi için tercihlerimizden birisi oldu. 

2023 scooter modelleri elden taksitle
scooter modelleri

Öncelikle scooter’ları birbirinden ayıran en önemli özellikleri kaç cc yani motor gücüne sahip oldukları. Çünkü yeni yapılan düzenlemeyle 50cc motorlar için A sınıfı motor ehliyeti almanıza gerek olmuyor, B sınıfı ehliyet bu motorları kullanmanız için yeterli. Onun dışında da bu sınıfta mtv’den vergi muafiyeti, sigorta zorunluluğunun olmaması, muayene zorunluluğunun olmaması gibi bir çok avantajı bulunuyor. Bu sebeplerden dolayı bugün 50cc motorlar en çok satılan scooter modelleri kategorisinde. Tabi doğal olarak da üreticiler bu sınıfa olan talebin yüksek olmasından dolayı talebi arz ile karşılamakta çekinmiyorlar. Bugün piyasada her markanın 50cc’lik bir modeli bulunmakta.

Çelik Kardeşler olarak, mağazalarımızda bulunan 50cc lik bu modellere bakmanızı muhakkak öneririz.

İkincil amaçlarda da 50cc üstü modeller, performans arayan ve A sınıfı motor ehliyetini sahip olan kullanıcılar için tercih sebebi. 80cc, 100cc, 110cc ve 125cc ye kadar scooter modelleri markalara göre değişkenlik gösteriyor ve motor hacimleri kadar da performans kapasiteleri artıyor.

Bu noktada bu scooter motor türlerinin ticari amaçla da kullanılabileceğini rahatlıkla söylemeliyiz. Günümüzde artık bir çok ticari işletme müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacı ile paketlerini olabildiğince hızlı teslim etmeye özen gösteriyor. Bu da kullanılan motorların hem uzun ömürlü hem de güçlü motorlara sahip olmasını gerektiriyor. O sebeple 50cc üzeri, özellikle 110cc ve 125cc modeller ticari işletmeler için oldukça yoğun olarak kullanılıyor. Satış sonrası servis desteği, çanta bağlanabilmesi ve dayanıklı olması, tabi bir de fiyatının işletme maliyetleri için fayda sağlayabilecek seviyede olması bu motorlar için tercih sebebi oluyor.

Yine işletmemizde bulunan, hem ticari hem de bireysel amaçlarla kullanabileceğiniz scooter modelleri incelemenizde fayda olduğunu düşünüyoruz.

Sizin için seçtiğimiz en güzel 6 Scooter modeli;

Scooter motor Modelleri, Scooter Motor Fiyatları, Scooter Motor Fiyatları Sıfır

Diğer İçeriklerimiz