Search
Close this search box.
2 Şubat 2023

Aksesuar Kullanarak Evinizi Yenilemenin 6 Kolay Yolu

Aksesuar Kullanarak Evinizi Yenilemenin 6 Kolay Yolu

Aksesuar Kullanarak Evinizi Yenilemenin 6 Kolay Yolu

Hiç ‘Yenile’ düğmesine basarak alanınıza hızlı ve kolay bir güncelleme yapmayı dilediniz mi? O halde yalnız değilsiniz! Herhangi bir odayı aksesuarlar ve ev dekoru vurgularıyla hızla değiştirmek için 6 ipucunu sizler için derledik. Burada, yastıkları, kilimleri, aydınlatmayı, vitrinleri, duvar sanatını, aynaları seçip şekillendirmeye yönelik tüm önemli adımları atmak için adımları sizlere aktaracağız.

Evinizi Yenilemek İçin Aksesuarlar Nasıl Kullanılır?

Doğru mobilyayı seçtikten sonra, evinizi dekore etmek için mükemmel aksesuarları bulmak ve bu özel ‘bulguları’ zaman içinde dikkatlice iyileştirmekle ilgilidir. Bu süreçte aceleye gerek yok. Çünkü ardından gelen düzenleme ve stil verme çalışması kişisel damganız, imzanız haline gelir ve ruh halinizi belirlemek için aydınlatmayı, kilimleri, aynaları ve daha fazlasını kullanma şeklinize hitap eder.

1. Yastıklarınızı değiştirin ve rahat bir örtü ekleyin!

Vurgulu yastıklar ve kırlentler önemli bir fark yaratabilir. Her biri çeşitli renk, desen ve dokularda yüzlerce kumaşla özelleştirilebilen çok çeşitli yastık şekilleri ve boyutları vardır.

2. Alanınızı tanımlamak için bir alan halısı kullanın.

Doğru halı, bir oda veya oturma alanı için sınırlar belirleyebilir, hatta tüm eviniz için renk şemasını belirleyebilir. Düz veya desenli bir alan halısı, farklı tasarım stillerini, mobilya seçimlerini ve duvar rengini vurgulayabilir. Halılar, çeşitli yeni renk paletlerini denememiz için bize ilham veriyor. Dokular ve süslü desenler, görsel ilgi katar, benzersiz ve ilginç bir görünüm oluşturmak için diğer dekor öğeleriyle birlikte çalışır.

2023 dekorasyon fikirleri izmir

3. Odanızı pencere uygulamaları ile çerçeveleyin.

Özel olsun ya da olmasın pencere panjurları, muhteşem bir manzarayı çerçevelemek, pek de harika olmayan bir manzarayı gizlemek, güneş ışığını yaymak ya da engellemek, mahremiyet sağlamak, akustiği iyileştirmek ya da sadece enerji tasarruflu yalıtım sunmak için önemlidir. Pencere uygulamaları, her hikayenin zeminini oluşturur. Rahat bir görünüm ararken, pencerelerin sade dikdörtgen şekilleri ortamı yumuşatırlar.

4. Duvar sanatı ile kişisel tarzınızı ifade edin.

Mükemmel duvar sanatı dekoru seçimi, bir odanın doğal özelliklerini vurgulayabilir, görünümü tanımlayabilir, bir ton ayarlayabilir ve kişiliğinizi ortaya çıkarabilir. Görünümü değiştirin, ruh halinizi değişsin. Duvar halılarından duvar askılarına, çerçeveli ve çerçevesiz baskılar, evinizdeki her odaya o özel dokunuşu vermek için çok sayıda yol sunar.

5. Aynalarla derinlik katın.

Dekoratif aynalar, her odaya büyülü bir kalite katmanın yoludur. Zarif ve uyarlanabilir aynalar, bir odanın mekansal sınırlarını yeniden tanımlar. İyi seçilmiş bir yer aynası, bir odaya kendine has bir karakter ve incelik kazandırabilir. Aynalar, daha küçük odaları daha büyük hissettirmenin bir yolunu sunar. Oturma odaları, yatak odaları, aile odaları ve fuayelerde mükemmel şekilde çalışırlar. Daha küçük odalarda, duvar aynaları bir alanı süslerken derinlik ve karakter katabilir. Küçük bir yemek odası bile basit mum ışığını yansıtan yatay bir duvar aynasından veya ışıltılı bir avizeden faydalanır.

6. Aydınlatma ile ortamı ayarlayın.

Bir odayı farklı aydınlatma kaynaklarıyla katmanlara ayırdığınızda, farklı bir his elde etmek için kullanabilirsiniz. Ruh halinizi yükseltmek, evinizi aileniz ve misafirler için sıcak, davetkar bir yer haline getirmek için doğru aydınlatma gibisi yoktur. Aydınlatma, bizi sıcak kucaklamasında rahatlatma ve sarmalama gücüne sahiptir.

Diğer İçeriklerimiz