Search
Close this search box.
4 Şubat 2023

Çamaşır Makinenizin Daha Uzun Ömürlü Olmasını Sağlayacak İpuçları

Çamaşır Makinenizin Daha Uzun Ömürlü Olmasını Sağlayacak İpuçları

Çamaşır Makinenizin Daha Uzun Ömürlü Olmasını Sağlayacak İpuçları

Her evde televizyon veya buzdolabı kadar önemli olan bir cihaz da çamaşır makinesidir. Telaşlı bir yaşam tarzı nedeniyle birkaç gün çamaşır makinesi olmadan idare etmeyi hayal etmek bile zor. Bir çamaşır makinesinin bozulması, dağınık kıyafetlerin üst üste yığılması ve üzerinize fazladan iş yükü binmesi demektir. Bu nedenle, sorunsuz çalışmasını sağlamak için çamaşır makinenizin bakımını nasıl yapacağınızı bilmeniz önemlidir.

Profilo Çamaşır Mak. Cga252x0tr 10kg 1200 Dvr

İşte çamaşır makinenizden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz ve makinenizi daha uzun süre yıkamaya devam ettirebilmeniz için bazı ipuçları ;

Düzenli Temizlik Bir Zorunluluktur ;

Çamaşır makinenizin kirli çamaşırları temizleme işini yapması, temizlik gerektirmediği anlamına gelmez. Aslında, giysilerinizdeki yiyecek ve diğer inatçı lekeler, birkaç yıkamadan sonra makinenizin verimliliğini etkileyebilir. Temiz ve kokusuz kalması için makineyi iki haftada bir, boş bir döngüde çalıştırarak temizlemenizi öneririz. Tek yapmanız gereken 3 bardak damıtılmış beyaz sirkeyi dökün ve makine tamburunda herhangi bir giysi olmadan sıcak su programıyla çalıştırın. Bu, tamburda bulunan bakteri veya küfü temizleyecektir. Beyaz sirke değilse, sadece sıcak su da kullanabilirsiniz. Bu işlemi düzenli yapmak kronik sorunların önüne geçilmesi için en önemli önlemlerden biridir.

Profilo Çamaşır Makinesi Cga242x1tr 9kg 1200 Dvr Beyaz

Makineyi Aşırı Yüklemeyin;

Haftada bir kez bir yıkama programı çalıştırırsanız, birikebilecek çamaşır miktarını hayal edebiliriz. İster üstten yüklemeli makine, ister önden yüklemeli makine kullanıyor olun, makineyi aşırı yüklemekten kaçının, aksi takdirde mükemmel olmayan yıkama sonuçları elde edilir ve makine tamburunun hasar görmesine neden olur. Çamaşır makinesi aşırı yüklendiğinde, yıkama işlemi sırasında çamaşırların dönmesi için yer kalmaz ve emin olun bu makinenize zarar verecektir. Bu nedenle, iş yükünüzü azaltmak için bir kerede çok fazla kıyafet doldurmaktan kaçının. Bu sadece suyu ve zamanınızı boşa harcamakla kalmaz, aynı zamanda kötü bir yıkama döngüsüne de neden olur.

Altus Çamaşır Makinesi Al7103 D 7kg Beyaz Digital Inverter

Neyi Yıkamayacağınızı Bilin;

Çamaşır makineleri, tüm kumaşlarınızı temizlemek için harikadır, ancak kesinlikle kemerleri, madeni paraları, çantaları vb. yıkamak için tasarlanmamıştır. Kapak camı ne kadar sert olursa olsun, ağır veya kemer tokası kadar sert bir şey yüksek hızda döndüğünde, kapı camının güvenli olma şansı çok azdır. Madeni paraların kapak camına zarar vermeyecek kadar hafif olduğunu düşünüyorsanız, çok küçük olduklarını ve çamaşır makinesi filtresini kolayca tıkayabileceklerini unutmayın.

Fazla Deterjan Kullanmaktan Kaçının;

Çok fazla deterjan eklemenin daha iyi bir yıkama döngüsü sağlayabileceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Lekeler ne kadar inatçı olursa olsun, her yıkama döngüsü için yalnızca gerekli miktarda deterjan kullandığınızdan emin olun. Deterjan ölçüsünden emin olmak için çamaşır makinesi kullanım kılavuzuna da bakabilirsiniz. Gereğinden fazla deterjan koyu renkli çamaşırlarda kolayca görülebilen durulama aşamasından sonra bile çamaşırlarınızda sadece yapışkan bir his bırakacaktır. Sadece bu değil, cildiniz deterjanda kullanılan kimyasallara karşı hassassa cilt tahrişine de neden olabilir. Son olarak, bütçeden ödün vermeden kaliteli bir deterjan kullandığınızdan emin olun. Sert olan deterjanlar makine parçalarına ve giysilere zarar verebilir.

Altus Çamaşır Kurutma Makinesi Yoğuşmalı Al91 Yb 9kg Beyaz

En kaliteli çamaşır makinesi, çamaşır makinesi, Çamaşır Makinesi A

Diğer İçeriklerimiz