Search
Close this search box.
15 Aralık 2022

Doğrayıcı Rondo’lar ile yemek pişirme süresini minimuma indirin !

Yemek pişirme süresini minimuma düşüren Doğrayıcı Rondo’lar

Doğrayıcı Rondo’lar ile yemek pişirme süresini minimuma indirin !

Meyve ve sebzelerin bizim için ne kadar sağlıklı olduğu bir sır değil. Optimal sağlığı korumak için her gün önerilen porsiyonları tüketmemiz gerektiğini hepimiz bilsek de, aslında bunu yapmak tamamen bizim mutfak aletleri seçimlerimize bağlı.

Sağlıklı beslenmek için yüksek bir motivasyona sahip olmamız mümkün, ancak sınırlı miktarda kaynağımız ve zamanımız olduğunda, bu besleyici gıda maddelerini kesip pişirmek için zaman bulmak zor olabilir. Bu nedenle ilk olarak sebze doğrayıcı rondolar geliştirildi ve ilk versiyonundan bu yana hanelerin  öğünlerine değer katmak için basit bir yöntem sağladı.

Doğrayıcılar günümüzün mutfak teknolojisinde önemli bir yere sahip olmasının sebebi bir malzemeyi bıçak ile doğramanın yetersiz görülmesi ve farklı boyutlardaki ürünlerin seçilen yemekte eşit şekilde pişmemesinden kaynaklanmaktadır. Bıçak boyutları ve doğrayıcının kaç adet bıçağa sahip olduğu bu doğrayıcıyı satın almadan önce değerlendirilmesi gereken önemli faktörlerden birisidir.

Kokmaz Doğrayıcı Rondo'lar
Korkmaz Doğrayıcı

Bir diğer önemli konu da yemek yapmadan önceki hazırlık sürecidir. Bir çok profesyonel şef bilir ki, yemeği yapmaktan daha zor bir şey varsa o da malzemeleri hazırlamaktır. Yıkamak temizlemek ve doğramak gerçekten büyük vakit alır. Fakat kaliteli bir doğrayıcıya sahip olmak bu sürenin büyük boyutta kazanılmasını sağlar.

Bir sebze doğrayıcıya sahip olmak iyi bir pişirme deneyimi yaşamak ve lezzetli yemekler elde etmekle eş değerdir. Kazandırdığı zaman ile birlikte yorgunluğu ve bir hazırlığın söz konusu olduğunu da düşünürsek stresi de ortadan kaldıracağı için daha temiz bir çalışma ortamı oluşturmanızı sağlar.

Elektrikli doğrayıcılar daha çok karışım, smoothie ve soslar yapmanıza olanak sağlarken, manuel doğrayıcılar farklı ölçüler yakalamanıza, sebzelerini soymanıza ve kıymanıza yarar.

Her halükarda faydaları saymakla bitmeyen sebze doğrayıcı rondo ile ;

 • Pratik bir mutfak deneyimi yaşamanızı sağlar.
 • Pişirme sürenizi en az %35 azaltır.
 • Kesme sürenizi 4-5 kat azaltır.
 • Eşit boyutlarda pişen ürünler ile daha lezzetli yemekler ortaya çıkar.
 • Farklı kesim seçenekleri sayesinde daha ilginç ürünler ortaya koyabiliriz.

Sebze doğrayıcı seçerken hangi malzemeler doğramak istediğinizi belirlemeniz gerekir.

 • Doğrayıcıda kullanılan motor,
 • Bıçakların adedi ve kalitesi
 • Kesme aralıkları
 • Biriktirme alanı
 • Kaç farklı türde doğrayabildiği
 • Tasarımı
 • Güvenlik önlemleri

Dikkat etmemiz gereken hususlar arasındadır.

Korkmaz Doğrayıcı
Doğrayıcı rondo ürünler

Doğrayıcı Fonksiyonlar;

Evde Kullanım İçin Elektrikli Sebze Kesici almadan önce , nasıl çalıştıklarını bilmek önemlidir. Bir sebze doğrayıcı robot‘nın nasıl çalıştığı hakkında bir fikriniz yoksa ondan maksimum fayda sağlamanız imkansız olacaktır. Bu yüzden fonksiyonlarını iyi araştırmanız gerekir.

Bıçak Tipleri ve Sayısı;

Bir elektrikli sebze kesicinin değeri, beraberinde gelen bıçak türleri ve sayısına göre değerlendirilir. Birlikte gelen bıçakların çeşitliliği, birden fazla kullanıma konulabilmesini sağlayacaktır. Ayrıca, ne kadar çok bıçak olursa, kıyıcının performansı o kadar iyi olacaktır.

Doğrayıcı Kapasiteleri;

Sebze doğrayıcının kapasitesinin de dikkate alınması önemlidir. Özellikle toplu pişirme yapmak ve önceden çok sayıda yemek hazırlamak istiyorsanız, daha yüksek kapasiteli olana ihtiyacınız var. Öte yandan, düzenli olarak sebze pişirmeyi sevmiyorsanız, daha düşük kapasiteli olanı düşünün.

Temizleme İşlevi;

Çoğu bıçağın karmaşık bir şekilde tasarlanmış bir gövdesi vardır ve onu temizlemek, programınızın büyük bir bölümünü tüketmekle sonuçlanabilir. Bu nedenle, temizlik için çok fazla zaman harcamak zorunda kalmamak için minimal bir tasarıma ihtiyacınız var demektir.

Ürün Seçimi;

Doğrayıcı almaya karar vermeden önce, onu tüm sebzeler veya meyveler için kullanıp kullanamayacağınızı düşünün. Bazıları, kıyıcıya tohum veya kabuk koyamayacağınız belirli özelliklere sahiptir. Bu nedenle, belirli ürün özelliklerini kontrol edin ve ilk önce yerleşmeden önce bunların farkında olun.

Ağırlık;

Elektrikli Sebze Doğrayıcı taşımak için çok ağırsa, o zaman onunla çalışmak biraz güç olabilir. Hacimli kıyıcılar da daha fazla yer kaplar. Bu nedenle, ağırlığı daha hafif olan ve yukarı ve aşağı kaldırması kolay olanı seçin.

Motor gücü;

Elektrikli kıyıcıya takılan motorun kalitesi ve gücü nasıl çalışacağına karar verir. Düşük kaliteli bir motor asla bu kadar sorunsuz çalışmaz ve sonuçları göstermesi de daha uzun sürer. Bu nedenle, elektrikli kıyıcı motorunun harika çalıştığından emin olmak için kontrol edin veya bir deneme yapın.

En iyi rondo Doğrayıcı hangisi, Elektrikli Rondo, 4 Bıçaklı Doğrayıcı, doğrayıcı rondo

Diğer İçeriklerimiz