Search
Close this search box.
5 Nisan 2023

Ev tekstili seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Ev tekstili seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Ev tekstili seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Ev tekstili seçerken dikkat edilmesi gerekenler; Yatak odanız için ev tekstili ürünlerini seçerken önceliğiniz dekorasyon tarzınızı tamamlaması ve hoş görünmesi olabilir. Estetik beklentilerin yanı sıra seçeceğiniz ürünlerin sağlık ve rahatlığına da dikkat ederek en ideal seçimleri yapabilirsiniz. İşte ev tekstili seçerken dikkat edilmesi gereken en temel noktalar…

Yatak odanız için ev tekstili ürünlerini seçerken önceliğiniz şık bir görünüm ise, birkaç dekorasyon ipucu işinize yarayabilir. Genel kabul görmüş kuralları göz önünde bulundurarak yatak odanızda zamansız şıklığı yakalayabilirsiniz. Yatak odanızda koyu renk ahşap mobilyalar kullanıyorsanız açık renkli ev tekstili ürünleri ile ortama ferah bir dokunuş katabilirsiniz. Aynı şekilde beyaz, krem, bej gibi açık renkli mobilyalarınız varsa koyu renkli modeller tercih ederek zıt renklerin kullanımından kusursuz bir şıklık elde edebilirsiniz.

Ev tekstili seçerken dikkat edilmesi gerekenler  hakkında daha fazla bilgi
Ev tekstili seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Sadelikten Ödün Vermeyin

Tek renkli ya da düz desenli nevresim ve çarşaf modelleri her zaman modern bir görünüm için en ideal seçenekler olarak öne çıkıyor. Doğal tonların kullanıldığı ev tekstili ürünlerinde evin diğer odalarında olduğu gibi yatak odasında da rahatlatıcı bir etki sağlamak mümkün. Üstelik çok canlı renkler ve göz yoran yoğunlukta desenler sadece dekoratif kaotik bir görünüme neden olmuyor. Bu renk ve desenler uyku kalitenizi de olumsuz etkileyebilir. Ev tekstili ürünlerinde renk seçiminin uykunuzu nasıl etkileyebileceği hakkında daha detaylı bilgiye Renklerin Uykuya Etkisi başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Doğru Malzemeyi Seçin

Gece boyunca cildinize temas eden çarşaf, nevresim gibi ürünlerin içeriğine dikkat etmelisiniz. Bu nedenle ev tekstili ürünleri satın alırken göz zevkinize hitap ettiği kadar malzemelerin sağlıklı olmasına da dikkat etmekte fayda var. Kaliteli nevresimler uykunuza kalite katarak günlerinizi daha enerjik geçirmenize yardımcı olabilir. Bunun için tercihinizi %100 pamuklu kumaşlardan üretilmiş ev tekstili ürünlerinden yana kullanın.

Kaliteli Kumaşlar Seçin

Uzun yıllar kullanabileceğiniz ev tekstili ürünlerinde malzeme kadar kumaş kalitesi de önemlidir. Nevresim, çarşaf ve yastık kılıfı gibi ürünlerde kaliteyi belirleyen en önemli unsurlardan biri de ip sayısıdır. Düşük telli yataklar ince ve sert oldukları için bekleneni vermezken, yüksek tel sayısına sahip modeller uzun ömürlü ve yumuşak yapılarıyla öne çıkıyor. Lif sayısı fazla olan kumaşların yıkama direnci de oldukça yüksektir.

Ev tekstili seçerken dikkat edilmesi gerekenler ürünlere gözat
Diğer İçeriklerimiz