Search
Close this search box.
4 Nisan 2023

iPhone’unuzu nasıl daha hızlı şarj edebilirsiniz

iPhone'unuzu nasıl daha hızlı şarj edebilirsiniz

iPhone’unuzu nasıl daha hızlı şarj edebilirsiniz

iPhone’unuzu nasıl daha hızlı şarj edebilirsiniz?; Bunu okuyorsanız, muhtemelen bir iPhone kullanıcısısınız. iPhone’lar piyasadaki en iyi akıllı telefon markalarından biridir ve Apple ekosisteminin kalbinde yer alır.

iPhone‘lar her yıl gelişiyor ve her revizyonda daha iyi kameralar, işlemciler, ekranlar ve hatta bazen pil ömrü görüyoruz. Bununla birlikte, iPhone‘un rekabette geride kaldığı alanlardan biri de, pil şarj etme hızı.

Bu hızlı kılavuzda, size bazı ipuçları vereceğiz ve ihtiyacınız olan pil ömrüne ulaşmak için çok uzun süre beklemenize gerek kalmaması için iPhone’unuzu nasıl daha hızlı şarj edeceğinizi aktaracağız.

iPhone'unuzu nasıl daha hızlı şarj edebilirsiniz hakkında bilmeniz gerenler
iPhone’unuzu nasıl daha hızlı şarj edebilirsiniz

Uçak Modu ile iPhone’unuzu daha hızlı şarj edin

iPhone 11’inizi ve iPhone 13’ünüzü daha hızlı şarj etmenin en kolay yollarından biri, zamanınız kısıtlıyken Uçak Modu’nu açmaktır. Uçak Modu, adından da anlaşılacağı gibi, havada 3.000 fit yükseklikte olduğunuzda ve cihazınızdan gelen bir hücresel sinyali kapatmanız gerektiğinde yapılır.

iPhone’unuzun şarj süresini hızlandırmanız gerektiğinde Uçak Modu’nu kullanırsanız, hücresel sinyalinizi geçici olarak duraklatırsınız, ancak acil bildirimleri kaçırmamak için Denetim Merkezi’nde Wi-Fi’yi etkinleştirebilirsiniz. Açıkçası, iPhone’unuz ne kadar az radyo sinyali kullanıyorsa şarj hızı o kadar iyi olur, bu nedenle biraz daha hıza ihtiyacınız varsa Wi-Fi’yi kapatın.

Düşük Güç Modunu Açın

Uçak Modu kulağa çok rahatsız edici geliyorsa, iPhone’unuzda ayrıca pil tasarrufu yapmanıza yardımcı olacak bir Düşük Güç Modu vardır. Düşük Güç Modu, iPhone’unuzun düzgün çalışması için hayati önem taşımayan arka plan işlevlerini kapatır. Bu, Arka Planda Uygulama Yenilemenin kapalı olduğu ve pil tasarrufu için telefonunuzun parlaklığının azaltılacağı anlamına gelir.

Ek olarak, iPhone’unuzu daha hızlı şarj etmek söz konusu olduğunda, Düşük Güç Modu’nu etkinleştirmek pil tüketimini ortadan kaldırarak süreci hızlandırır, böylece iPhone’unuz %100’e daha hızlı şarj olur.

  • Ayarları Aç
  • Bataryaya dokunun
  • Düşük Güç Modunu Açın
Iphone Cep Telefonu 11 64 Gb
iPhone’unuzu nasıl daha hızlı şarj edebilirsiniz – ürüne gözat

Hızlı bir şarj cihazı edinin

iPhone’unuzu daha hızlı şarj etmenin en iyi yolu, Power Delivery özellikli hızlı bir şarj cihazı almaktır. Hızlı bir şarj cihazına ve bir USB-C – Lightning kablosuna sahip olmak, iPhone’unuzun pilini yaklaşık 30 dakikada %50’ye kadar şarj edebileceğiniz anlamına gelir.

Apple’ın 18w ve üzeri güç tuğlaları, Power Delivery (PD) özellikli üçüncü taraf ürünlerde olduğu gibi hızlı şarjla çalışır.

Bu üç basit seçenek, iPhone’unuzu daha hızlı şarj etmenize yardımcı olacak, böylece pilinizin biteceği konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak. Üçünü birleştirirseniz, ister piyasadaki en iyi iPhone’a , ister iPhone 13‘e veya daha eski bir modele sahip olun, mümkün olan en iyi iPhone şarj hızlarını elde edersiniz.

Diğer İçeriklerimiz