Search
Close this search box.
7 Mart 2023

Robot Süpürge geleneksel Elektrikli Süpürgenin yerini alabilir mi?

Robot Süpürge geleneksel Elektrikli Süpürgenin yerini alabilir mi?

Robot Süpürge geleneksel Elektrikli Süpürgenin yerini alabilir mi?

Robot Süpürge geleneksel Elektrikli Süpürgenin yerini alabilir mi?; Temizliğe ne kadar zaman ayırmaya hazırız? Temizlik tutkunu değilseniz ve ev aletleri yerine işinize veya ailenize zaman ayırmayı tercih ediyorsanız, robot elektrik süpürgesi ev için ideal yardımcınızdır. Ancak bir robot elektrikli süpürge, normal bir elektrikli süpürge modelinin yerini tamamen alabilir mi? İşlevsellik ve temizlik kalitesi açısından hangisi daha iyidir: robot elektrik süpürgesi mi yoksa normal elektrik süpürgesi mi?

Kullanımı kolay

Bir programa sahip akıllı temizlik, bir robot elektrikli süpürgenin temel özelliğidir. Kullanıcılar bir temizlik programı ayarlayabilir ve gereken zamanda robot toz, evcil hayvan kepeği ve küçük çöpleri toplamaya başlar. Robot elektrikli süpürgeler, kompakt boyutu sayesinde ulaşılması zor yerleri temizlemek için mükemmeldir ve kanepe veya yatak altına serbestçe ve kolayca sığacak kadar düzdür. Robotik elektrikli süpürgeler, alanın temizlenmesi için bir plan tanımlayabilen ve kendi başına şarj istasyonuna giden yolu bulabilen akıllı cihazlardır. Yeniden şarj edildikten sonra robot temizlemeye devam edecektir. Elbette, robot elektrikli süpürgenizin dairede asla kaybolmayacağını garanti etmek imkansızdır, ancak genel olarak üreticiler, engellerden kaçınırken rota planlama ve belirlenen alanlara hareket etme olanağına sahip cihazlar yaratırlar. Bu, çorap ve benzeri şeyleri her yere saçmanız gerektiği anlamına gelmez. Sıradan bir elektrikli süpürgede küçük bir parçanın içeri girme riski vardır, bu durumda robot böyle bir engele takılınca ya diğer yöne döner ya da kapanır. Böyle bir durumda her şey sensörlerin hassasiyetine bağlıdır.

Kullanıcı bir model seçerken cihazın üstesinden gelmek için gereken maksimum yüksekliğe dikkat ederse, zemin seviyesi değişiklikleri ve eşikler de bir robot elektrikli süpürgenin çalışmasına ciddi bir engel oluşturmamalıdır – markalar genellikle bu özellik hakkında bilgi verir.

Robot Süpürge geleneksel Elektrikli Süpürgenin yerini alabilir mi? 2023 fikirler
Robot Süpürge geleneksel Elektrikli Süpürgenin yerini alabilir mi?

Bir robot elektrikli süpürgenin kurulumu ve kullanımı da oldukça sezgiseldir. Her üretici, akıllı kontrol için yerel mobil uygulama sunmayı amaçlar. Uygulama, bir temizlik programı oluşturmak, her gün belirli bir zamanda süreci başlatmak veya aniden eve misafir davet etmeye karar verirseniz ve temizliği acilen yenilemeniz gerekirse robot elektrikli süpürgeyi uzaktan başlatmak için kullanılabilir.

Gerçek temizleme alanı kablo uzunluğuyla sınırlı olduğundan, bir robot elektrik süpürgesini çalıştırmak, normal bir temizleyiciyi depodan çıkarmak, kabloyu çözmek, evin içinde çekmek ve uygun bir priz aramaktan çok daha uygundur.. Daha mobil bir seçenek akülü bir elektrikli süpürgedir, ancak manuel temizlik için de zaman ve çaba gerektirir.

Bu arada, robot elektrik süpürgesinin bakımı da kolaydır. Akıllı cihaz genellikle toz haznesinin ne zaman dolduğunu algılar ve size bunu değiştirmenizi hatırlatır. Sıradan bir elektrikli süpürgeyle böyle bir numara işe yaramayacak – durumunu izlemeniz gerekecek.

Temizlik Kalitesi

Robot elektrikli süpürge, zemindeki kuru artıkları, tozu ve evcil hayvan tüylerini etkili bir şekilde toplar. Temizleme kalitesi temizlenecek yüzeye bağlıdır. Robot elektrikli süpürge düz bir yüzeyde en iyi şekilde çalışır. Çoğu zaman, taze, “ezilmemiş” döküntülerden, hatta kısa tüylü halıdan bile temizlemek zor olmayacaktır. Yüksek havlı bir halınız varsa, bu cihaz için ciddi bir test olacaktır, bu tür kaplamaları temizlemek için robota güvenmemek daha iyidir. Bu görevi normal bir elektrikli süpürgeye veya kablosuz bir elektrikli süpürgeye emanet etmek veya hatta zararlı mikropları yok etmek için halı liflerini yalnızca temizlemekle kalmayıp aynı zamanda dezenfekte edebilen bir buharlı paspas kullanmak daha iyidir.

Robot süpürgeler kuru temizleme ile sınırlı kalmayıp ıslak temizleme de yapabilirler. Bunun için depoyu su ile doldurmak ve cihaza takmak gerekir. Böyle bir temizlik için bir program oluşturmayı planlıyorsanız, robot elektrikli süpürgenin programa göre çalışması için kabın önceden doldurulması gerekecektir. Ayrıca işlem tamamlandıktan sonra yeri silen mikrofiber bezi yıkamanız veya değiştirmeniz gerekecektir. Temel çıkarım, robot elektrikli süpürgenin ıslak temizlik yapması ve yerleri yıkamakla karıştırılmamasıdır. Modern cihazlar, kaplamaya ve yüzey kirlilik seviyesine bağlı olarak seçilebilen çeşitli su temini modları sağlar. Bu, öncelikle ihtiyaçlarınıza odaklanmanızı ve temizliği daha verimli hale getirmenizi sağlar.

Belki de bir robot elektrikli süpürgenin yardımcı olmayacağı tek şey mobilya temizliğidir. Kanepeleri, halıları ve perdeleri temizlerken, geleneksel veya dik bir kablosuz elektrikli süpürgeye ve muhtemelen bir buharlı paspasa ihtiyacınız olacaktır.

Temizleme kalitesi mevcut kirlilik seviyesine bağlıdır. Genel temizlik gerekiyorsa, bir seçenek olarak bir yıkama veya dikey kablosuz elektrikli süpürge – bir buharlı paspas – yararlı olacaktır. Bu tür büyük ölçekli temizlik genellikle nadiren, kelimenin tam anlamıyla yılda birkaç kez yapılır. Sürekli temizlik önemliyse, robot elektrikli süpürge her gün için mükemmel bir çözümdür. Girişiyle birlikte ev kesinlikle daha temiz hale gelecektir.

Elektrik Süpürgeleri

Gürültü Seviyesi

Bu seçenek özellikle çocuklu ebeveynler için önemli olabilir. Robot elektrikli süpürge, model yüksek bir güç seviyesine sahip olsa bile, mutlak sessizlikte değilse de gereksiz gürültü olmadan işini yapar. Örneğin, normal bir elektrikli süpürgenin ortalama gürültü seviyesi 80 dB’dir ve bu, susturucuyla çalışan bir motosiklet motorunun sesiyle karşılaştırılabilir. Aynı zamanda en güçlü robotlar için bile bu rakam genellikle 55-65 dB’yi geçmez, yani yaklaşık bir metre mesafedeki bir konuşmadan daha yüksek değildir.

Depolama Kapasitesi

Sıradan elektrikli süpürgelerle ilgili olağan sorun, büyük boyutlarıdır, onlar için özel bir saklama alanı bulmak gerekir. Dairenizin düzeni bir kiler sağlıyorsa, bu bir problem değildir. Ancak örneğin bir stüdyo daireye böyle bir ev aleti yerleştirmek çok daha zor olacaktır. Bu bağlamda, kompakt bir robot elektrikli süpürge çok daha uygundur çünkü fazla yer gerektirmez.

Hangisi seçilmeli ?

Robot elektrik süpürge, temizlik için harika bir yardımcıdır: zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar, evi her zaman temiz tutar ve genel temizlik sıklığını önemli ölçüde azaltır.

Uzaktan kumanda seçeneği, katılımınız olmadan uygun ve önceden planlanmış bir programa göre çalışma – bunlar robotik ev aletlerinin ana avantajlarıdır. Akıllı cihazların bakımı ve yapılandırması, zamanınızı ve çabanızı boşa harcamadan kolaydır.

Bir robot elektrik süpürgesi, bir evi temizlemek için tek yardımcı olabilir veya diğer ekipmanlarla bir arada bulunabilir. Her şey bireysel ihtiyaçlara ve isteklere bağlıdır. Evin her gün temizliği sizin için önemliyse, o zaman bir robot elektrik süpürgesi satın almak mantıklı bir karar olacaktır.

Manuel temizleme moduna sahip normal bir elektrikli süpürge veya daha mobil bir kablosuz elektrikli süpürge modeli, ağır genel temizlik için en iyisidir; bir robot elektrikli süpürge ise ekstra çaba gerektirmeden hafif günlük temizlik için idealdir.

Robot Süpürge geleneksel Elektrikli Süpürgenin yerini alabilir mi?

Robot Süpürge geleneksel Elektrikli Süpürgenin yerini alabilir mi?, Robot Süpürge geleneksel Elektrikli Süpürgenin yerini alabilir mi?, Robot Süpürge geleneksel Elektrikli Süpürgenin yerini alabilir mi?, Robot Süpürge geleneksel Elektrikli Süpürgenin yerini alabilir mi?, Robot Süpürge geleneksel Elektrikli Süpürgenin yerini alabilir mi?, Robot Süpürge geleneksel Elektrikli Süpürgenin yerini alabilir mi?

Diğer İçeriklerimiz