Search
Close this search box.
20 Aralık 2022

Vücudunuza en uygun yatak seçimi uyku kalitesini artırır mı

Vücudunuza en uygun yatak seçimi uyku kalitesini artırır mı

Vücudunuza en uygun yatak seçimi uyku kalitesini artırır mı

Sağlıklı bir omurga için mutlaka kaliteli ve vücuda en uygun bir yatak seçmek gerektiğini söyleyen uzmanlar, doğru yatağın hangi pozisyonda olursa olsun uyuyan kişinin omurgasını düz bir hat üzerinde hizalaması ve desteklemesi gerektiğine dikkat çekiyor. Uzmanlara göre uykuda aldığımız pozisyonlar, yatış şeklimiz de bu uyumu ve desteği değiştiriyor. Bu nedenle yatağın bu değişikliklere uyum sağlaması oldukça önemli.

Yatağın omurganızın şeklini desteklemesi ve koruması gerekir: Biz pek fark etmeyiz ama uyurken uygun duruş da önemlidir. Omurgamızın etrafındaki kaslar ve bağlar, biz uyurken gevşemeye ve yeniden toplanmaya ihtiyaç duyar.

En uygun yatak
En uygun yatak

Uzmanlar genel olarak, insanların farklı uyku yüzeyleri ile uykularını iyileştirebildiklerini ve uykunun genel sağlığın önemli bir parçası olduğu konusunda hemfikirdir. Bunun ötesinde, her insan için neyin rahat olduğu özneldir. Araştırmalar , özellikle sertliği ayarlanabilir orta sertlikte bir yatak üzerinde uyumanın konforu, uygun omurga hizalamasını ve kaliteli uykuyu desteklediğini gösteriyor.

Vücut ağrıları sizi endişelendiriyorsa, araştırmalar aynı zamanda üzerinde uyuduğunuz yüzeyin konforunuzda fark yarattığını gösteriyor. Araştırmalar köpüğe kıyasla lateks köpüğün vücut üzerinde daha az tepe basıncı uyguladığını öne sürüyor. Bu, genellikle hafızalı köpükle ilişkilendirilen “batan” hissine daha iyi direndiği anlamına gelir. Bu, uyuyanların rahat bir sıcaklıkta ve uyku pozisyonunda kalmasına yardımcı olabilir.

Daha genel olarak, bir yatak, omurganızın sağlıklı kıvrımını desteklemeli, sizi fazla ısıtmamalı ve bütçenize ve diğer ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır.

Sizin için doğru yatağı nasıl bulabilirsiniz?

Konuş ve dene;

Yatakları bizzat denemenin yerini hiçbir şey tutamaz. Bu, işleri oldukça hızlı bir şekilde daraltabilir ve yaptığınız ve sevmediğiniz şeyleri bulmanıza yardımcı olabilir – aramaya çevrimiçi devam etseniz bile. Başlamak için başka bir harika yer de arkadaşlarınıza, ailenize veya iş arkadaşlarınıza önerdikleri bir yatak markası olup olmadığını sormaktır.

Zamana bırak;

Uzmanlar, ciddi olarak düşündüğünüz herhangi bir yatakta her zamanki uyku pozisyonunuzda en az 15 dakika geçirmenizi tavsiye ediyor. Yatakta hareket etmek sizin için önemliyse, hareketlerinizin yattığınız yere aktarılıp aktarılmadığını görmek için bir arkadaşınızın yatağa oturmasını sağlayın.

Ekol Baza Marsilya Yatak
Ekol Baza Marsilya Yatak

Uzun uyku denemeleri yapın;

İade politikasını bilin. Bazı durumlarda, istenmeyen yatağı bağışlamak veya elden çıkarmak ve geri ödeme almak için kanıt sağlamak müşterinin sorumluluğundadır. Diğer durumlarda şirket, paranızı iade etmek yerine farklı bir yatak ile takas teklif edebilir. Neler bekleyebileceğinizi öğrenin ve son müşteri yorumlarını okuyun.

Tek Kişilik Yatak, Yatak Fiyatları, En iyi yatak, Ekol marsilya yatak, En uygun yatak, Çift Kişilik Yatak Fiyatları

Diğer İçeriklerimiz